P30-ART


ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزمایش خون بارداری
05-06-2018, 08:53 PM
ارسال: #1
آزمایش خون بارداری
آزمایش بارداری چیست و چگونه کار می کند؟

آزمایشات بارداری برای تعیین اینکه آیا ادرار یا خون فرد حاوی هورمون ایده آل کونوآنتی گنادوتروپین انسان (hCG) است طراحی شده است. این هورمون معمولا حدود 6 روز بعد از بارداری ،به دیواره رحم زن وارد می شود.
در صورتی که بارداری رخ داده باشد ، سطح hCG به سرعت افزایش می یابد، هر 2 تا 3 روز دو برابر می شود.

انواع آزمایش بارداری

دو نوع اصلی از آزمایش وجود دارد که به منظور تست بارداری انجام می شود ، آزمایش ادرار و آزمایش خون.

کم خونی

برای زنان کمبود آهن در دوران بارداری بسیار رایج است. این به این دلیل است که بدن شما نیاز به آهن اضافی دارد تا کودک شما خونریزی کافی داشته باشد و اکسیژن و مواد مغذی لازم را دریافت کند. افزایش مقدار مواد غذایی غنی از آهن که در حین بارداری مصرف می شود، می تواند از کمبود آهن جلوگیری کند.

زمان انجام آزمایش خون بارداری

شاید این سوال بسیاری از خانم ها باشد که برای انجام آزمایش خون بارداری لازم است تا چه زمانی به آزمایشگاه مراجعه کرد ؟ با تشکیل شدن جفت هورمون B-HCGشروع به ترشح می کند ،اما از آنجا که سطح غلظت آن پایین است لازم است تا حداقل 6 تا 12 روز از زمان لقاح طی شود و سپس اقدام به آزمایش خون شود . ممکن است در صورتی که زمان کافی از لقاح طی نشده باشد نتیجه منفی حاصل شود در صورتی که این نتیجه کاذب است و بارداری لقاح صورت گرفته است . در نتیجه توصیه می شود برای آزمایش خون بارداری حداقل دو هفته بعد از لقاح اقدام کنید .

آزمایش خون بارداری چگونه انجام می شود ؟

لازم است تا این آزمایش حداقل دو هفته بعد از لقاح جنین و یا تاخیری عادت ماهیانه انجام شود ،تا هورمون های بارداری وارد جریان خون مادر شوند . بعد از اینکه این زمان سپری شد ،جنین به دیواره رحم می چسبد و همین امر سبب تشکیل جفت می شود این امر نیز باعث آزاد شدن هورمون های بارداری در خون می شود . نتیجه مثبت آزمایش خون و ادرار به دلیل وجود هورمون های بارداری در خون و ادرار مادر است .
با تشکر، مدیریت سایت آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پارسه
به کانال تلگرام و اینستاگرام ما بپیوندید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان